Krzysztof Szlapa i jego prace pt. „Wędrówka dusz” na XXVI. Sosnowieckich Spotkaniach Artystycznych

Fot. Krzysztof Szlapa, „Wędrówka dusz”

Zapraszamy na wystawę „Mimesis” w Pałacu Schoena - Muzeum w Sosnowcu, gdzie wśród prac 26 uczestniczek i uczestników (fotografów, malarzy, artystek wizualnych) znalazły się prace autorstwa Krzysztofa Szlapy, fotografa i pracownika Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego!

Wystawa zorganizowana w ramach XXVI. edycji Sosnowieckich Spotkań Artystycznych ma przyjemność prezentować publiczności sztukę twórców regionu Zagłębia i Górnego Śląska.

📅 19.04 - 19.05, w tych dniach zapraszamy Państwa do odwiedzenia Muzeum w Sosnowcu celem zwiedzenia ekspozycji.

Ideą Sosnowieckich Spotkań Artystycznych jest pokazanie tego, co w sztuce regionu jest najwartościowsze, najbardziej odkrywcze i rewolucyjne, a jednocześnie wkraczające do kanonu klasyki polskiej sztuki. Tegoroczne odnoszą się do jednego z najstarszych pojęć w dziejach estetyki i jednego z najważniejszych problemów, z jakim zmagała się sztuka na przestrzeni wieków: jej stosunku do rzeczywistości. Mimesis pochodzi z języka greckiego i znaczy tyle, co „naśladowanie”.

WIĘCEJ INFORMACJI

Bardzo się cieszymy z tego, że szeregi Szkoły Filmowej im. K. Kieślowskiego zasilają różnorodni artyści i to na każdym szczeblu. Krzysztofie, serdeczne gratulacje! 🙂

Fot. Krzysztof Szlapa, „Wędrówka dusz”
Graficzne zaproszenie na wydarzenie