Pazur z międzynarodową premierą na 70. Internationale Kurzfilmtage Oberhausen

Fot. Estera Świętosławska | na zdjęciu Marta Z. Nowak

Przed Państwem studentka Szkoły Filmowej im. K. Kieślowskiego, Marta Z. Nowak, reżyserka dokumentalnej etiudy pt. Pazur, która na zakończonej już 70. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Oberhausen miała swoją premierę międzynarodową!

🎬 Pazur | reżyseria Marta Z. Nowak | zdjęcia Estera Świętosławska | kierownictwo produkcji Dorota Chłapek | prod. Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, 2023 r.

W odludnej wiosce lalkarz pracuje w spokoju nad specjalnym projektem. Jego cel niespodziewanie nabiera rozpędu, gdy mężczyzna postanawia przyjąć uchodźców ze wschodniej Ukrainy. Zuchwały projekt Łukasza pozwala rodzinie oderwać myśli od trudnej rzeczywistości. On sam zyskuje kompanów, którzy chcą mu pomóc w śmiałym dążeniu do celu.

Już niedługo będzie kolejna okazja by zobaczyć Pazura na festiwalowych ekranach, tym razem na rozpoczynającym się za tydzień 21. Neisse Film Festival. Pazur prezentowany będzie w pierwszym bloku filmów krótkometrażowych, 15 maja w kinie Camillo (Görlitz).

Gratulacje dla całej ekipy Pazura, film to praca zespołowa i każdy sukces stanowi efekt  dobrej współpracy, brawo!