Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego | kieslowski.pl

Gracjana Piechula i Adelina Borets z premierami swoich filmów podczas 64. Krakowskiego Festiwalu Filmowego

26.05.2024
Kadr z filmu Honey Bunny

Dziś rozpoczął się 64. Krakowski Festiwal Filmowy, a my przy tej okazji mamy się czym pochwalić!

W ramach tegorocznej edycji Krakowskiego Festiwalu odbędzie się premiera naszego krótkometrażowego filmu fabularnego pt. Honey Bunny, w reżyserii naszej studentki - Gracjany Piechuli. W rolach głównych Artur Barciś i Alina Chechelska.

🎬 Honey Bunny | reżyseria Gracjana Piechula | zdjęcia Aleksandra Kamińska | kierownictwo produkcji Marcin Kamiński | prod. Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego

Emerytowany strażak i hodowca puchatych królików odkrywa, że jego ukochana żona, z którą od dawna nie sypia, zaczęła pracę w salonie płatnego przytulania. Żeby ją odzyskać, musi zmierzyć się ze swoją seksualnością i potrzebami.

📆 Przedpremierowy pokaz filmu odbędzie się już 28 maja w Kinie ASP (Konkurs polski, od 13:30). Oficjalna premiera Honey Bunny z Q&A odbędzie się 31 maja o 15:00 w Kinie Pod Baranami.

🎭 Warto również pamiętać, że Honey Bunny i inne filmy obejrzeć będzie można w ramach 64. KFF na festiwalowej platformie VOD, od 31 maja do 16 czerwca.

Polecamy jednakże oglądać na dużym ekranie, a taką najbliższą okazją, po Krakowskim Festiwalu, będzie 43. Festiwal Młodzi i Film gdzie ten i wiele innych naszych filmów znalazło się w oficjalnej selekcji.

Ponadto pragniemy serdecznie pogratulować naszej studentce - Adelinie Borets, której pełnometrażowy debiut dokumentalny pt. Kwiaty Ukrainy znalazł się w Panoramie Polskiego Dokumentu na 64. Krakowskim Festiwalu Filmowym.

🎬 Kwiaty Ukrainy | reżyseria Adelina Borets | zdjęcia Bohdan Rozumnyi, Bohdan Borysenko | produkcja Glib Lukianets (Gogol Film)

Na kwiecistej działce w samym centrum blokowiska w Kijowie mieszka 67-letnia Natalia. Hoduje kozy i kury, uprawia ogródek i od lat walczy z inwestorami, którzy chcieliby w miejscu jej domu postawić kolejną nieruchomość.

📅 Film dokumentalny obejrzeć będzie można 27 maja o 15:30 w Kinie Kijów, z kolei premiera światowa z sesją Q&A odbędzie się w czwartek, 30 maja o 18:30 w Agrafce.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia tych i wielu innych ciekawych filmów, które trafiły do tegorocznego programu 64. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, z całą pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego. Bilety do kupienia na stronie organizatora, gdzie odsyłamy!

Ogromne brawa dla Was dziewczyny i dla wszystkich tych, którzy ciężko pracowali na to, by te filmy mogły powstać. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

26.05.2024
Kadr z filmu Honey Bunny
26.05.2024
Kadr z filmu Kwiaty Ukrainy
26.05.2024
Kadr z filmu Kwiaty Ukrainy