Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego | kieslowski.pl

Film naszego absolwenta z sukcesami za granicą!

20.05.2024

Kiosk w reżyserii Daniela Stopy otrzymał dwa specjalne wyróżnienia w Kijowie (w konkursie filmów krótkometrażowych i jury studenckiego) na prestiżowym Docudays UA!

🗣 Uzasadnienie jury konkursu filmów krótkometrażowych: Wrażliwość reżysera uchwytuje uczucia i sytuację. Udaje mu się ukazać więź kobiecą w ograniczonej przestrzeni. Przyznajemy specjalne wyróżnienie filmowi, który poprzez kadrowanie i intymność wprowadza nas w zamkniętą przestrzeń, przestrzeń dającą ochronę, a jednocześnie zamykającą bohaterów.

🗣 Uzasadnienie jury studenckiego: Za zwrócenie uwagi na historie ludzi, które pozostają niezauważone i stopniowo znikają, wraz z przestrzenią, w której się rozgrywają. Za wspaniały debiut dokumentalny i za maksymalne zbliżenie się do bohaterów, ukazując wszystkie ich głębokie uczucia.

🎬 Autorem filmu dokumentalnego pt. Kiosk jest Daniel Stopa, nasz absolwent i student Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Śląskiego. Autorami zdjęć są Stanisław Cuske, Józefina Gocman Dicks, absolwenci naszego wydziału oraz dr hab. Paweł Chorzępa, prof. UŚ - nasz absolwent i wykładowca.

Serdeczne gratulacje! 👏👏👏