"Ameryka" Aleksandry Terpińskiej nagrodzona na festiwalu w Dreźnie

ameryka
Fotos z filmu "Ameryka", reż. Aleksandra Terpińska, zdj. Bartosz Bieniek
Film Ameryka, wyprodukowany przez Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, otrzymał Złotego Jeźdźca - Nagrodę Jury Młodych w Konkursie Międzynarodowym na 28. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Dreźnie (Niemcy). To kolejna nagroda dla filmu w reżyserii Aleksandry Terpińskiej i ze zdjęciami Bartosza Bieńka, nagradzanego wcześniej na festiwalach m.in. w Bydgoszczy, Koszalinie, Białymstoku, Katowicach i Jeleniej Górze. W ciągu najbliższych tygodni Ameryka weźmie udział w konkursach kolejnych dwóch międzynarodowych festiwali: Sehsüchte w Poczdamie (Niemcy) oraz Mediawave w Komárom (Węgry).

Pełna lista laureatów festiwalu w Dreźnie jest dostępna na jego oficjalnej stronie.