Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego | kieslowski.pl

XXII. Węgiel Film Festival – zapraszamy!

30.04.2025
Program XXII. Węgiel Film Festival

Przedstawiamy program XXII edycji Węgiel Film Festival!

Sprawdź, co Cię czeka.

𝟎𝟕.𝟎𝟓 (ś𝐫𝐨𝐝𝐚)

Ceremonia otwarcia - tradycyjnie odbędzie się w Kinie Światowid, wstęp tylko za uprzednią rezerwacją poprzez wiadomość na (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Otwarcie uświetni projekcja filmu w reżyserii Agnieszki Holland pt. 𝐀𝐤𝐭𝐨𝐫𝐳𝐲 𝐩𝐫𝐨𝐰𝐢𝐧𝐜𝐣𝐨𝐧𝐚𝐥𝐧𝐢.

𝟎𝟖.𝟎𝟓 (𝐜𝐳𝐰𝐚𝐫𝐭𝐞𝐤)

Od 10:00 w sali kinowej w ramach Student Film Market odbędzie się kolejna edycja Pitching Session, podczas której zaprezentowane zostaną interesujące, perspektywiczne projekty filmowe młodych twórców!

Od 18:00 rozpocznie się pierwszy blok pokazów konkursowych. Z radością informujemy, że w ramach tegorocznej edycji będą Państwo mogli obejrzeć naszą krótkometrażową etiudę pt. Tennis Mortis w reżyserii Michała Łukowicza!

W sali 1.20, od 12:00, odbędzie się masterclass z izraelskim reżyserem Guy'em Davidim. Następnie, o 14:30, rozpocznie się prezentacja programu Studio Munka: Dystrybucja i Festiwale.

W sali 3.08 będziemy mieć przyjemność gościć Stowarzyszenie Filmowców Polskich. O 13:30 rozmówcą Dyrektora Artystycznego Jana P. Matuszyńskiego będzie prezes Grzegorz Łoszewski.

𝟎𝟗.𝟎𝟓 (𝐩𝐢ą𝐭𝐞𝐤)

Piątek zapowiada się jako prawdziwy 𝐃𝐳𝐢𝐞ń Ś𝐰𝐢𝐫𝐚! W sali kinowej odbędzie się pokaz specjalny w ramach programu „50 na 50”, zorganizowanego z okazji 50. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Wspólnie ponownie powrócimy do kultowych produkcji sprzed lat. I z tej właśnie okazji, o 14:00, wyświetlony zostanie Dzień Świra w reżyserii Marka Koterskiego.

O 13:30 w sali 1.20 odbędzie się spotkanie z Wajda School & Studio zatytułowane „𝐎𝐝 𝐩𝐨𝐦𝐲𝐬ł𝐮, 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐳 𝐫𝐞𝐚𝐥𝐢𝐳𝐚𝐜𝐣ę 𝐩𝐫𝐨𝐣𝐞𝐤𝐭𝐮, 𝐝𝐨 𝐠𝐚𝐥𝐢 𝐞𝐮𝐫𝐨𝐩𝐞𝐣𝐬𝐤𝐢𝐜𝐡 𝐧𝐚𝐠𝐫ó𝐝 𝐟𝐢𝐥𝐦𝐨𝐰𝐲𝐜𝐡”. Gośćmi wydarzenia będą: Katarzyna Madaj-Kozłowska, Sławomir Łonisk oraz Justyna Han.

O 11:00 w sali 3.07 odbędą się warsztaty pt. „𝐀𝐧𝐢𝐦𝐚𝐜𝐣𝐚 𝐩𝐨𝐤𝐥𝐚𝐭𝐤𝐨𝐰𝐚”, prowadzone przez ASP w Katowicach. Na te i pozostałe warsztaty obowiązuje rejestracja na stronie festiwalu: https://wff.us.edu.pl/xxii/

W sali 3.08 będziecie mogli wziąć udział w panelach, podczas których porozmawiamy o tym, jak współpracować z regionalnymi funduszami filmowymi, jak unikać postprodukcji w shorcie oraz jak zaczyna się kino — i kto tak naprawdę jest jego autorem.

𝟏𝟎.𝟎𝟓 (𝐬𝐨𝐛𝐨𝐭𝐚)

W sali kinowej rozpoczniemy od trzeciego bloku konkursowego, który będzie ostatnim w tej edycji festiwalu. Następnie zaprezentujemy trzy filmy pozakonkursowe, a na zakończenie wydarzenia odbędzie się Ceremonia Zamknięcia, podczas której wyświetlony zostanie film 𝐔𝐭𝐫𝐚𝐭𝐚 𝐫ó𝐰𝐧𝐨𝐰𝐚𝐠𝐢 w reżyserii Korka Bojanowskiego. Po projekcji odbędzie się krótka rozmowa z twórcą.

𝐈 𝐰𝐢𝐞𝐥𝐞, 𝐰𝐢𝐞𝐥𝐞 𝐢𝐧𝐧𝐲𝐜𝐡..

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem festiwalu i wyboru aktywności, które najlepiej odpowiadają Państwa zainteresowaniom. Jak co roku, studenci II roku Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej dołożyli wszelkich starań, by zapewnić niezapomniane filmowe emocje!

Przypominamy również, że równolegle, w dniach 7–9 maja, prowadzone są Dni Otwarte dla kandydatów. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dostępnymi w postach na naszych mediach społecznościowych!