Filmy studentów WRiTV w konkursach festiwali w Niemczech i Holandii

Debiut miłość 1
Fotos z filmu "Debiut - miłość", reż i zdj. Sylwia Rosak

W Europie rozpoczynają się dziś dwa międzynarodowe festiwale filmów studenckich: Sehsüchte w Poczdamie (Niemcy) oraz Flicks w Groningen (Holandia). W konkursach obu festiwali znalazły się filmy, zrealizowane na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego.

Do konkursu festiwalu Sehsüchte - czołowego europejskiego festiwalu filmów studenckich, który potrwa do 24 kwietnia - trafiły etiudy:

O nagrody festiwalu Flicks, który zakończy się 22 kwietnia, rywalizować będą:

• Chwila, reż. Piotr Domalewski, zdj. Cezary Stolecki
  • Debiut - miłość, reż. i zdj. Sylwia Rosak
  • Dupek, reż. Krzysztof Komander, zdj. Jakub Cachro

W ubiegłych latach filmy studentów WRiTV były wielokrotnie nagradzane na obu festiwalach, m.in. przed rokiem etiuda Jedyne wyjście otrzymała Nagrodę Publiczności na festiwalu Flicks, a w 2011 roku nagrodę dla najlepszego krótkiego metrażu na festiwalu Sehsüchte przyznano filmowi Twist & Blood.