"Oświadczyny - premiera w tydzień"

06.03.2017
"Oświadczyny - premiera w tydzień"

5 marca w Teatrze Śląskim miał miejsce finał projektu „Oświadczyny – premiera w tydzień” – wspólnej inicjatywy Wydziału Radia i Telewizji oraz Szkoły Aktorskiej przy Teatrze Śląskim.

Siedmiu studentów i studentek reżyserii WRiTV wraz z wybranymi parami młodych aktorów ze Szkoły Aktorskiej mieli tylko jeden tydzień na stworzenie autorskiej inscenizacji słynnej jednoaktówki Antoniego Czechowa.

Projekt miał na celu rozpoczęcie współpracy między śląskimi uczelniami artystycznymi. Młodym reżyserom miał w praktyce przybliżyć zagadnienie reżyserii teatralnej – tak przecież odmiennej od reżyserii filmowej, której zwykli na co dzień się uczyć. Dla studentów Szkoły Aktorskiej było to również ciekawe doświadczenie, ponieważ będąc aktorami nie-filmowymi wpadli w ręce twórców nie-teatralnych. Mimo iż całe przedsięwzięcie brzmiało ryzykownie, artystom udało się stworzyć spektakl na bardzo wysokim poziomie.

Reżyseria: Wojciech Klimala, Ewa Lang, Anna Urbańczyk, Nawojka Wierzbowska, Iwo Kondefer, Piotr Nalazek, Jakub Radej

Obsada: Agnieszka Gorzkiewicz, Emilia Adamus, Aleksandra Gosławska, Gabriela Kosowska, Justyna Pachla, Wiktoria Lisicka, Paulina Pietrek, Michał Woźniak, Łukasz Guzy, Krzysztof Ciemierz, Bartosz Surówka, Karol Gaj, Wojtek Wójcik, Piotr Adamczyk, Piotr Kumor, Marta Bartczak, Dj Radla

Kierownik produkcji: Maja Krężel, Anna Gamrot

Pomysłodawca/opieka artystyczna: Dr Beata Dzianowicz