Studenci WRiTV laureatami 57. Krakowskiego Festiwalu Filmowego

05.06.2017
Logo Krakowskiego Festiwalu Filmowego

W sobotę, 3 czerwca poznaliśmy laureatów 57. edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Międzynarodowe jury przyznało nagrody najlepszym filmom dokumentalnym, krótkometrażowym i animowanym, które od 28 maja rywalizowały o względy ekspertów i publiczności w 6 krakowskich kinach.

Srebrny Lajkonik dla reżysera najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego trafił w ręce Damiana Kocura za film Nic nowego pod słońcem: za sugestywną i oryginalną opowieść o samotności, odrzuceniu i nadziei na bliskość z drugim człowiekiem.

Natomiast wyróżnienie otrzymał Jakub Radej za film Proch: za analityczny portret przemijania, który pod prozaicznymi działaniami skrywa głęboką tajemnicę samotności wobec końca. Dojmująca pustka po człowieku sprawia, że widzimy tam swoją twarz.