„Proch” Radeja z Grand Prix w Świdnicy

12.06.2017 1
Logo 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Okiem Młodych" w Świdnicy

Poznaliśmy laureatów 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Okiem Młodych" w Świdnicy. Jury nagrodziło pięć tytułów spośród trzynastu, które zostały zakwalifikowane do Konkursu Głównego. Jury postanowiło przyznać Grand Prix "Złote Oko" filmowi Proch w reżyserii Jakuba Radeja za to, że "dzięki precyzji formalnej i zdystansowanej narracji stworzył niepokojący, mroczny obraz procesu technologizacji śmierci".

Kapituła wyróżniła również "Prezent" Sylwii Rosak. Kolejny raz swoją nagrodę przyznali także osadzeni w świdnickim Areszcie Śledczym. Trzecie miejsce zdobyło "Na szczęście" Piotra Januszkiewicza.

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione etiudy zostały wyprodukowane przez Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.