"Kulturysta" Urbańczyk w programie festiwalu w Estonii

28.06.2017
Logo Pärnu International Documentary and Anthropology Film Festival

Parnawa to miasto w południowej Estonii, położone nad Morzem Bałtyckim, stolica prowincji Pärnu. Jest głównym ośrodkiem turystycznym w Estonii. Do wypoczynku zachęcają długie piaszczyste plaże i atrakcyjne położenie na brzegu zatoki morskiej. To właśnie tam odbywa się jeden z najstarszych festiwali filmowych w krajach bałtyckich. Już 3 lipca rozpocznie się 31. edycja Pärnu Film Festival.

Jednym z głównych tematów festiwalu jest przetrwanie rdzennych narodów i ich kultur. Ale program pokazuje również społeczne interpretacje współczesnego społeczeństwa, portrety ciekawych ludzi i stosunków międzyludzkich, a także filmy o muzyce i sztuce. W tym roku widzowie będą mogli zobaczyć jedną z produkcji Wydziału Radia i Telewizji. Pokaz Kulturysty w reżyserii Anny Urbańczyk odbędzie się 7 lipca.