Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego | kieslowski.pl

Trzy produkcje WRiTV w Konkursie Filmów Krótkometrażowych podczas Sopot Film Festival

29.06.2017
Logo Sopot Film Festival

Sopot Film Festival 2017 to ósma letnia edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego, a 17. w swojej całej historii, odbywająca się jako międzynarodowe wydarzenie, promujące kulturę i twórczość filmową.

Na program festiwalu składają się liczne pokazy filmowe, wystawy, warsztaty, panele dyskusyjne, spotkania z twórcami, koncerty do kina niemego oraz działania filmowe w przestrzeni miejskiej. Festiwal prezentuje przekrój kina światowego, z wyróżnieniem dorobku rodzimej kinematografii, najnowsze i najwybitniejsze produkcje światowego formatu oraz arcydzieła klasyki kina. W programie co roku znajdują się filmy nagradzane i wyświetlane na największych festiwalach filmowych, takich jak: Cannes, Berlin, Wenecja, Rotterdam, San Sebastian, Sundance, Toronto czy Gdynia. Sopot Film Festival jest jedynym międzynarodowym festiwalem w Polsce Północnej prezentującym kino autorskie oraz drugim najważniejszym wydarzeniem filmowym w regionie po Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Podczas Konkursu Filmów Krótkometrażowych widzowie będą mogli zobaczyć trzy produkcje Wydziału Radia i Telewizji. Plum (reż. Mateusz Znaniecki), Zaburzenie (reż. Julian Tałandziewicz) i Letarg (reż. Sylwia Rosak) zostały wyselekcjonowane do konkursu spośród prawie 3 tysięcy zgłoszeń z ponad 90 krajów świata.

Więcej informacji na oficjalnej stronie festiwalu.