"Daniel" Dąbrowskiej z nagrodą podczas 10. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato

11.07.2017
Logo 10. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato

Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO to jedyny festiwal filmowy w kraju organizowany w ścisłym porozumieniu z polskimi służbami mundurowymi, w tym przede wszystkim z Komendą Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu. Impreza jest niezwykle mocno osadzona w mieście i regionie, powstaje w kooperacji z Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej, Urzędem Miasta, kinem HELIOS, Wyższą Szkołą Handlową w Radomiu, a także z licznymi firmami i organizacjami kulturalnymi i filmowymi. Głównymi mecenasami Festiwalu są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Celem festiwalu jest zarówno promocja młodego polskiego kina, jak i w takim samym stopniu kształtowanie dobrych wzorców społecznych, zachęcanie młodych ludzi do uczestnictwa w kulturze filmowej oraz – realizowana wspólnie z Policją – profilaktyka społeczna.

W tym roku Jury doceniło jedną z produkcji Wydziału Radia i Telewizji. Film Daniel w reżyserii Anastazji Dąbrowskiej otrzymał Nagrodę Specjalną ufundowaną przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.