Pięć produkcji WRiTV w konkursie filmów krótkometrażowych 42. FPFF

26.07.2017
Logo 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Konkurs Filmów Krótkometrażowych powstał z połączenia dwóch wcześniejszych konkursów odbywających się w ramach gdyńskiego Festiwalu – Konkursu Fabularnych Filmów Krótkometrażowych i Konkursu Młodego Kina. Zakwalifikowały się do niego filmy wyprodukowane przez cztery szkoły filmowe, akademię teatralną oraz licznych producentów.

Do tegorocznej edycji konkursu zakwalifikowało się aż pięć produkcji zrealizowanych przez Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego: Badylok reż. Karolina Kłapkowska, Fusy reż. Kordian Kądziela, Nic nowego pod słońcem reż. Damian Kocur, Sweet Home Czyżewo reż. Jakub Radej oraz Żabi król reż. Arek Biedrzycki.

42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych rozpocznie się 18 Września w Gdyni. Więcej informacji na oficjalnej stronie festiwalu.