"Zaburzenie" Tałandziewicza z nagrodą w Grecji!

30.08.2017
Logo Taratsa International Film Festival

Taratsa to niezależny międzynarodowy festiwal filmów krótkometrażowych, który odbywa się w Salonikach. Jest organizowany przez kulturalne partnerstwo cywilne o charakterze non-profit - 360 Stopni. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w sierpniu 2014 r. w ramach "Europejskiej Stolicy Młodzieży w Salonikach". Celem Taratsa jest stworzenie ram dla promowania niezależnych filmów krótkometrażowych z Grecji i całego świata - przybliżając tym samym widownię do produkcji oraz tworząc miejsce i czas na znaczne oddziaływanie i artystyczną ekspresję między twórcami, a także przedstawić filmy uważane za wzorce w historii kina.

Tegoroczna, już czwarta, edycja festiwalu zakończyła się pomyślnie dla jednej z produkcji Wydziału Radia i Telewizji. Etiuda Zaburzenie, w reżyserii Juliana Tałandziewicza i ze zdjęciami Macieja Kwśniewskiego, zdobyła główną nagrodę w kategorii Najlepszy Film. Twórcom serdecznie gratulujemy!