Pięć produkcji WRiTV w programie festiwalu w Kosowie

Logo Ferfilm International Film Festival

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Ferfilm został założony w 2013 roku przez grupę artystów z Ferizaj. Ta chwila została uznana za inicjatywę promowania uniwersalnych kultur i wartości świata poprzez film, jako metodę wielowymiarową i atrakcyjną. Myśląc o potencjale turystycznym, który ma Ferizaj, oprócz wydarzeń kinematograficznych, festiwal organizuje eventy, które świadczą o różnorodności kulturowej w Kosowie.

Do tegorocznej edycji festiwalu zostało wyselekcjonowanych aż pięć krótkometrażowych produkcji Wydziału Radia i Telewizji. Wśród nich znalazły się takie filmy, jak: Daniel w reżyserii Atastazji Dąbrowskiej, Kulturysta w reżyserii Anny Urbańczyk, Pół roku Franka W. w reżyserii Katarzyny Warzechy, Zaburzenie Juliana Tałandziewicza i Złe uczynki w reżyserii Piotra Domalewskiego.

Ferfilm rozpocznie się już 2go września i potrwa 5 dni. Więcej informacji na oficjalnej stronie festiwalu.