Grand Prix Nagrody Roku Stowarzyszenia Architektów Polskich

Logo

Budynek Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego otrzymał Nagrodę Roku Grand Prix Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Jury doceniło projekt autorstwa BAAS Arquitectura, Grupy 5 Architekci i Biura Projektowego MAŁECCY za "wkład w rewitalizację śródmiejskich przestrzeni miast, wrażliwość i kreatywność w wykorzystaniu charakterystycznych dla miejsca materiałów – ceramiki" oraz "za plastyczną delikatność, która pozwala współistnieć architekturze różnych epok".

Nagroda Roku Stowarzyszenia Architektów Polskich została ustanowiona w 1983 r. i przyznawana jest od ponad 30 lat za wzniesione na terenie Polski obiekty o znaczących wartościach architektonicznych.

W skład jury tegorocznej edycji konkursu weszli: wiceprezes SARP arch. Grzegorz Stiasny (przewodniczący), przedstawiciel Związku Architektów Rosyjskich, arch. Janusz Grycel, arch. Magdalena Kozień-Woźniak, arch. Zenon Remi, arch. Marta Sękulska-Wrońska, przedstawiciel Rady Prezesów SARP arch. Hubert Wąsek, arch. krajobrazu Marek Szeniawski oraz dwóch przedstawicieli mecenasa konkursu.

Więcej informacji tutaj: link