Nagroda Architektoniczna POLITYKI

Logo

Wczoraj wieczorem 12 czerwca w Akademeia High School w Warszawie została wręczona po raz siódmy Nagroda Architektoniczna POLITYKI. Grand Prix Nagrody otrzymali autorzy projektu naszego Wydziału Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – katalońska pracownia BAAS arquitectura oraz Grupa 5 Architekci i MAŁECCY biuro projektowe.

W siedmioletniej historii nagrody Grand Prix już po raz trzeci pojedzie do Katowic –w pierwszej edycji konkursu w 2011 r. zwyciężyło Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka (CINiBA), w 2015 r. Międzynarodowe Centrum Kongresowe (MCK).

W plebiscycie internautów z ogromną większością 64 % głosów zwyciężył biurowiec Bałtyk w Poznaniu, zaprojektowany przez holenderską pracownię MVRDV z polskim wsparciem biura Natkaniec Olechnicki Architekci.

W finale Nagrody w tym roku znalazły się również Akademeia High School (jednocześnie Partner Gali, projekt medusa group), blok przy ul. Sprzecznej 4 w Warszawie (BBGK Architekci) oraz Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku (Studio Architektoniczne Kwadrat).

Więcej informacji tutaj: link