Prezentacja WRiTV na Wydziale Filmowym Uniwersytetu im. Arystotelesa w Salonikach

25.02.2019

W dniach 20 i 21 luty 2019 roku Damazy Stasiak przeprowadził łącznie 3 prezentacje multimedialne Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego na terenie wydziału filmowego Uniwersytetu im. Arystotelesa w Salonikach (Grecja). O zwiększeniu liczby spotkań zdecydowano ze względu na chęć dotarcia do jak największej ilości odbiorców. Prezentacje odbyły się w trakcie warsztatów reżyserskich, prowadzonych na uczelni. W każdej z nich uczestniczyło szacunkowo od 15 do 45 studentów greckich. Prezentacje trwała pomiędzy 30 a 40 minut, oraz obejmowała przygotowany pokaz multimedialny i projekcję jednej z etiud studentów Wydziału Radia i Telewizji. Filmy zostały odebrane bardzo pozytywnie. Po obejrzanych filmach najczęściej padały pytania o kwoty przeznaczone przez szkołę na finansowanie produkcji etiud oraz szczegóły dotyczące ich realizacji. Po projekcji Póki wilk syty pojawiały się również pytania o prowadzenie przez szkołę zajęć z tworzenia filmów animowanych. W efekcie prezentacji Damazy Stasiak pozostaje w kontakcie mailowym z jedną ze studentek greckich. Zostały jej przekazane szczegółowe informacje dotyczące studiów w Katowicach i przydatne linki.

Damazy Stasiak .