Szkoła Filmowa z nagrodą Brick Awards 2020

Szkoła Filmowa – Patio / fot. Krzysztof Szlapa

W środę 23 września siedziba Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach otrzymała główną nagrodę w konkursie Wienerberger Brick Award 2020 pokonując ponad 600 konkurentów z całego świata.

Nasz budynek zwyciężył także w jednej z sześciu konkursowych kategorii – Sharing public spaces.

Gala wręczenia nagród w międzynarodowej edycji konkursu Wienerberger Brick Award 2020 miała miejsce w Wiedniu i była transmitowana online.

W konkursie nagradzane są obiekty, w których główną rolę odgrywają materiały ceramiczne, cegły i dachówki.

Budynek Szkoły Filmowej im. K. Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zaprojektowali architekci z pracowni Baas Arquitectura, Grupa 5 Architekci i MAŁECCY biuro projektowe.