"Uległość" i "Mały koniec świata" na Camerimage

04.11.2020
"Mały koniec świata" / fot. Maksymilian Plater-Zyberk

W tegorocznej oficjalnej selekcji Festiwalu EnergaCAMERIMAGE znalazł się film „Uległość”, który weźmie udział w Konkursie Etiud Studenckich. Autorem zdjęć do filmu w reżyserii Michała Ciechomskiego jest Paweł Grabarek, student V roku realizacji obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografii w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Autor zdjęć do najlepszej etiudy zostanie nagrodzony Złotą Kijanką - Studencką Nagrodą im. Laszlo Kovacsa.

Natomiast do Panoramy Etiud Studenckich zaproszono film „Mały koniec świata”. Autorem zdjęć do filmu w reżyserii Karola Ulmana jest Maksymilian Plater-Zyberk, student IV roku realizacji obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografii w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCAMERIMAGE to największy i najbardziej znany festiwal poświęcony sztuce autorów zdjęć filmowych. Festiwal odbędzie się w Toruniu w dniach 14-21 listopada 2020 r.