Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej Interpretacje

17.11.2020

W ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje 22 listopada 2020 roku o godz. 16.00 odbędzie się masterclass Dariusza Pawelca „Przeniesienie. Rejestracja wideo spektaklu teatralnego"

Nasz wykładowca, prof. UŚ dr hab. Dariusz Pawelec opowie m.in. jakie warunki muszą być spełnione, aby rejestracja wideo spektaklu teatralnego w jak najpełniejszej formie oddawała przedstawienie teatralne.

Na spotkanie obowiązują zapisy. Zarejestrować swój udział można pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej na temat masterclassu: link

Ponadto w programie 20. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje w ramach sekcji fabularnej zaprezentowanych zostanie pięć filmów fabularnych wyprodukowanych przez Szkołę Filmową im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Kuratorem sekcji jest reżyser, scenarzysta i pedagog Krzysztof Zanussi. Wśród wybranych przez naszego wykładowcę tytułów znalazły się: „Hi, how are you” (2019) w reżyserii Michała Chmielewskiego, „Fikołek” (2019) w reżyserii Mileny Dutkowskiej, „Nigdy dobrze” (2019) w reżyserii Pawła Powolnego, „Też coś dla Ciebie mam” (2018) w reżyserii Iwo Kondefera oraz „O chłopcu, który chodził boso” (2020) w reżyserii Gracjany Piechuli.

Z kolei prof. dr hab. Andrzej Fidyk - nasz wykładowca, dyrektor kierunku reżyseria jest kuratorem sekcji dokumentalnej w ramach, której zaprezentowanych zostanie pięć różnorodnych filmów dokumentalnych. W tym między innymi ubiegający się o nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej „Mój kraj taki piękny” (2019) w reżyserii Grzegorza Paprzyckiego oraz powstały także w naszej szkole głośny dokument „Debiut – miłość” (2015) w reżyserii Sylwii Rosak.

Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach jest współorganizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje.