Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego | kieslowski.pl

Pierwsze informacje o 18. edycji Węgiel Film Festival

11.02.2021

18. Węgiel Film Festival odbędzie się w terminie 13-16 maja 2021 roku. Festiwal niezmiennie przygotowywany jest przez studentów drugiego roku kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Wśród pierwszych ujawnionych atrakcji programowych tegorocznej edycji festiwalu są warsztaty: “Tajemnicza rola agenta sprzedaży w filmie - Kim jest? Gdzie go znaleźć? Jak rozpocząć współpracę?”. Warsztaty poprowadzi Lidia Damatto Moreira, która pracuje jako menedżer ds. sprzedaży, zakupów i festiwali w FiGa Films. Na przestrzeni lat pracowała przy takich festiwalach jak Ambulante California, Festiwal Filmów Brazylijskich w Hollywood. Jest twórcą i reżyserem Cinema Novo - New Cinema, brazylijskiego pokazu kinowego odbywającego się w Nowym Jorku.

Gościem festiwalu będzie także Anna Kot z Aurum Film - specjalistka w zakresie PR oraz promocji filmów krótkometrażowych i pełnometrażowych, która pracowała przy promocji, takich filmów jak "Boże ciało" w reż. Jana Komasy, „Córka trenera” w reż. Łukasza Grzegorzka czy jednej z najnowszych produkcji Netflixa "Wszyscy moi przyjaciele nie żyją" w reż. Jana Belcla. Anna Kot podzieli się z uczestnikami festiwalu swoim doświadczeniem związanym z opracowaniem strategii promocji filmu.

Ponadto w ramach festiwalu odbędą się warsztaty „Dramaturgia światła w filmie”, które poprowadzi reżyser i operator filmowy – Marcin Koszałka. Warsztaty będą realizowane na 3-4 kamery, a obraz z nich streamowany w czasie rzeczywistym dla uczestników wydarzenia.