Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego | kieslowski.pl

Wystartowała 8. edycja konkursu Papaya Young Directors

15.02.2021

Marzysz o karierze reżyserki/reżysera, a może po prostu chcesz nakręcić film reklamowy, teledysk lub film społecznie zaangażowany? Konkurs Papaya Young Directors to unikatowa inicjatywa skierowana do każdego w wieku między 20-35 lat, która daje szansę i budżet na realizację Twojego filmu! Pomysły możesz zgłaszać do 14 marca 2021 r. na stronie www.papayayoungdirectors.com

Inicjatywa Papaya Young Directors polega na zgłoszeniu autorskiego pomysłu w odpowiedzi na briefy (kilkuzdaniowe tematy) międzynarodowych marek, fundacji lub artystów. Finalista dostaje 11 000 PLN na realizację swojego filmu lub teledysku! A co dzieje się potem? Twórcy finałowych produkcji walczą o Grand Prix w wysokości 40 000 PLN, a także pakiet innych nagród.

Najnowszą odsłonę konkursu wspierają marki z różnorodnych dziedzin przedstawiając otwarte i wielowymiarowe briefy. W tym roku konkurs wspierają: Audioteka, BMW Polska, DPD, Durex, Facebook, IKEA, Kayax, Link4, McDonald’s, Multikino, Samsung Electronics Polska oraz Tyskie. Kategorii Music Stories już po raz drugi patronuje wytwórnia Kayax. Tym razem uczestnicy będą mogli zrobić teledysk dla Kayah, Krzysztofa Zalewskiego, Julii Wieniawy, Barbary Wrońskiej, zespołu Bloo Crane oraz duetu: Karaś/Rogucki.

Każdy uczestnik ma szansę zrealizować film o tematyce społecznej. Wraz z Facebookiem rozwija się kategoria Vertical Stories, w ramach której można zrealizować filmy dla trzech niezwykłych fundacji: Camera Femina, Kosmos dla Dziewczynek oraz Kuchinate African Refugee Women's Collective. Instytucje współtworzące debiutującą subkategorię Women’s Stories w różny sposób działają na rzecz kobiet. Co ważne – w tej kategorii może zgłosić się każdy: niezależnie od płci!

W 8. edycji konkursu organizatorzy skupiają się także na poszukiwaniu różnorodnych talentów – w tym roku wyróżniona zostanie m.in. najlepsza produkcja, najlepsze zdjęcia czy najlepszy koncept kreatywny. Premiera filmów wraz z uroczysta galą planowana jest na czerwiec 2021 r.

Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach jest partenerem edukacyjnym konkursu Papaya Young Directors.