Filmy Szkoły Filmowej z nominacjami do Nagród im. Jana Machulskiego

13.07.2021
„Uległość” / fot. Paweł Grabarek

Filmy Ostatnie dni lata w reż. Klaudii Kęski, Uległość w reż. Michała Ciechomskiego oraz „Niewolnik” w reż. Grzegorza Piekarskiego wyprodukowane w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, wracają z festiwalu Kameralne Lato w Radomiu z nominacjami do Nagród im. Jana Machulskiego.

Nominacje otrzymali:

• Michał Ciechomski w kategorii „Najlepszy Scenariusz” za scenariusz filmu Uległość.
  • Kamil Małecki w kategorii „Najlepsze Zdjęcia” za zdjęcia do filmu Ostatnie dni lata w reż. Klaudii Kęski.
  • Andrzej Chyra w kategorii „Najlepszy Aktor” za rolę w filmie „Niewolnik” w reż. Grzegorza Piekarskiego.

Kameralne Lato jest jednym z festiwali, który nominuje filmy do prestiżowych Nagród im. Jana Machulskiego. Uroczystość odbyła się 10 lipca, o 20:30, w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu.