Cztery filmy Szkoły Filmowej im. K. Kieślowskiego na 46. FPFF w Gdyni

14.07.2021

Cztery filmy wyprodukowane w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego zakwalifikowały się do Konkursu Filmów Krótkometrażowych 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Festiwal odbędzie się w dniach 20-25 września.

W Gdyni swoje pokazy konkursowe będą mieć:

• GNIAZDO (2021) reż. Gracjana Piechula
  • NIEWOLNIK (2021) reż. Grzegorz Piekarski
  • ROZWIĄZANIE (2021) reż. Katarzyna Sikorska
  • THE HERO (2021) reż. Milena Dutkowska

Do Konkursu Filmów Krótkometrażowych zakwalifikowały się w tym roku 24 filmy. Ich wyboru dokonał Dyrektor Artystyczny, Tomasz Kolankiewicz, wspierając się rekomendacją powołanych przez siebie doradców: filmoznawczyni Diany Dąbrowskiej i historyka filmu Macieja Gila.

Natomiast w Konkursie Głównym 46. FPFF w Gdyni znalazło się 6 filmów absolwentów naszej Szkoły: „Żeby nie było śladów” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego, „Hiacynt” w reżyserii Piotra Domalewskiego, „Inni ludzie” w reżyserii Aleksandry Terpińskiej, „Przejście” w reżyserii Doroty Lamparskiej, „Sonata” w reżyserii Bartosza Blaschke, „Wszystkie nasze strachy” w reżyserii Łukasza Gutta (współreżyseria Łukasz Ronduda).