„Żeby nie było śladów” Jana P. Matuszyńskiego w Wenecji

27.07.2021

"Żeby nie było śladów" - najnowszy film naszego absolwenta i wykładowcy dr Jana P. Matuszyńskiego, twórcy obsypanej nagrodami na całym świecie "Ostatniej rodziny" i serialu "Król" - został zakwalifikowany do Konkursu Głównego 78. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach 1-11 września.

„Żeby nie było śladów” to oparta o reportaż Cezarego Łazarewicza historia zamordowanego Grzegorza Przemyka, którego sprawą w latach 80. XX wieku żyła cała Polska.

Za produkcję odpowiada firma Aurum Film – Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham, producenci nominowanego do Oscara "Bożego Ciała". Aneta Hickinbotham jest absolwentką organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji uchodzi za najstarszą imprezę filmową na świecie. Przewodniczącym jury głównego konkursu będzie w tym roku koreański reżyser Joon-ho Bong, laureat Oscara za film „Parasite”.