„Dzień Matki” Patryka Kaflowskiego na Raindance

15.09.2021

Dzień Matki (2021) wyreżyserowany przez Patryka Kaflowskiego zakwalifikował się na Raindance Film Festival, gdzie odbędzie się brytyjska premiera filmu. Założony w 1992 roku Raindance jest największym festiwalem filmów niezależnych w Wielkiej Brytanii. Festiwal znajduje się na prestiżowej liście festiwali kwalifikujących do Oscara, Studenckiego Oscara i Nagród BAFTA. Nasza produkcja zostanie zaprezentowana w programie krótkich metraży zatytułowanym "Relative States".

Szczegóły selekcji: link

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 27 października - 6 listopada w Londynie. Co roku Raindance przyciąga do Londynu 16 000 odwiedzających, w tym 500 profesjonalistów z branży filmowej.

Dzień Matki miał swoją światową premierę podczas 40. edycji Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film. Zwyciężył w Konkursie Międzynarodowym na Bengaluru International Short Film Festival w Indiach otrzymując jednocześnie kwalifikację Oscarową w kategorii doceniającej krótkometrażowe filmy fabularne.