„The Hero” z nagrodą dla najlepszego filmu wschodnioeuropejskiego w Selb

„The Hero” / fot. Igor Połaniewicz

Film „The Hero” (2021) w reż. Mileny Dutkowskiej wyprodukowany w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu wschodnioeuropejskiego ufundowaną przez miasto Selb o wartości 1.500 Euro podczas 45. edycji Grenzland-Filmtage Selb w Niemczech.

„The Hero” opowiada o Cyprianie - 10-letnim sierocie, który w obliczu cierpienia marzy by zostać prawdziwym bohaterem. Autorem zdjęć do filmu jest Igor Połaniewicz. Za kierownictwo produkcji odpowiadał Ernest Małkiewicz. Producentem filmu jest Krystyna Doktorowicz (Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego).

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Grenzland-Filmtage Selb stawia sobie za cel wspieranie nowych i wschodzących talentów. 45. edycja Grenzland-Filmtage Selb odbywała się w dniach 21-24 kwietnia w Selb.

Lista laureatów festiwalu: link