Nasze filmy w konkursie 41. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film

7 filmów wyprodukowanych w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego zakwalifikowano do Konkursu Krótkometrażowych Debiutów Filmowych na 41. edycji Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 6-11 czerwca w Koszalinie.

W Koszalinie konkursowe pokazy będą mieć:

• "DYGOT" (2022) reż. Joanna Różniak
  • "DZIECI I RYBY" (2022) reż. Gracjana Piechula
  • "KAMERALNA OPOWIEŚĆ" (2022) reż. Michał Piotrowski
  • "NA WIEKI" (2021) reż. Aleksandra Kamińska
  • "NIE MA SPOKOJU" (2022) reż. Karol Ulman
  • "CZAS NA BUNT" (2022) reż. Daniel Le Hai
  • "JOANNA D’ARC" (2022) reż. Aleksander Szamałek

Wśród krótkometrażowych filmów znalazł się także film fabularny "Jeszcze jeden koniec świata" (2021) w reżyserii naszej absolwentki – Agnieszki Kot.

Ponadto przewodniczącym jury Konkursu Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych będzie w tym roku nasz absolwent i wykładowca prof. UŚ dr hab. Marcin Koszałka. W Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych zobaczymy 13 filmów. W tym m.in. pełnometrażowe debiuty naszych absolwentów: „Inni ludzie” w reż. Aleksandry Terpińskiej, „Braty” w reż. Marcina Filipowicza oraz „Sonata” w reż. Bartosza Blaschke.