Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego | kieslowski.pl

„The Hero” Mileny Dutkowskiej najlepszą fabułą konkursu studenckiego w Zlinie

03.03.2022
„The Hero” / fot. Igor Połaniewicz

Film „The Hero” (2021) w reż. Mileny Dutkowskiej wyprodukowany w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego wraca z 62. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży w Zlinie z nagrodą dla najlepszego filmu fabularnego w konkursie studenckim. Autorem zdjęć do filmu jest Igor Połaniewicz. Za kierownictwo produkcji odpowiadał Ernest Małkiewicz. Producentem filmu jest Krystyna Doktorowicz.

Jak czytamy w uzasadnieniu Jury: „Ten ulotny filmowy wiersz jest opowiedziany z punktu widzenia dziesięcioletniego dziecka, które radzi sobie z odejściem bliskiej osoby. Poetycki film najpierw nas zafascynował i rozbawił, potem nas zasmucił, aby w końcu delikatnie popieścić i uspokoić".

Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży w Zlinie (Czechy) to unikatowy, największy i jeden z najstarszych przeglądów filmów tego rodzaju. Co roku wyświetlonych zostaje około 350 filmów z ponad 50 krajów, przyciągając corocznie na Morawy w granicach 95 tysięcy dzieci i dorosłych. Program festiwalu skierowany jest do widzów we wszystkich grupach wiekowych.

Lista laureatów festiwalu: link