„Uwięziona” Piotra Bielińskiego z Grand Prix na OKFA w Koninie

fot. Maciej Sypniewski

Etiuda dokumentalna "Uwięziona" (2021) w reż. Piotra Bielińskiego wraca z 68. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych OKFA w Koninie z Grand Prix w kategorii – film studencki oraz z nominacją do Nagrody im. Jana Machulskiego w kategorii najlepsza reżyseria. Autorami zdjęć do filmu są Marek Kita i Jan Barszczewski. Za kierownictwo produkcji odpowiadała Maja Krężel. Producentem filmu jest Krystyna Doktorowicz.

Nagrodę przyznało Jury w składzie: Krzysztof Majchrzak – przewodniczący, Maria Zmarz-Koczanowicz, Piotr Domalewski, Łukasz Maciejewski, Łukasz Grzegorzek.

Wśród laureatów festiwalu jest także film animowany C`est la vie, którego współreżyserem jest pracownik Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Wojciech Sankiewicz. C`est la vie otrzymało nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii – film niezależny oraz nominacje do Nagrody im. Jana Machulskiego w kategorii najlepszy film animowany.

68. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych OKFA odbywała się w dniach 9-12 czerwca 2022 r. w Koninie.