"The Hero" Mileny Dutkowskiej z wyróżnieniem na 51. Lubuskim Lecie Filmowym

Wyprodukowany w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego film „The Hero” (2021) w reż. Mileny Dutkowskiej wraca z 51. Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie z wyróżnieniem Jury Konkursu Krótkich Filmów Fabularnych. Wyróżnienie przyznano za "umiejętność opowiedzenia w prostej formie o znaczeniu przekazywania uniwersalnych wartości i ich roli w życiu dziecka". Wyróżnienie przyznało Jury w składzie: Jakub Armata, Andrzej Goleniewski i Mirosław Dembiński.

„The Hero” opowiada o Cyprianie - 10-letnim sierocie, który marzy by zostać prawdziwym bohaterem. Autorem zdjęć do filmu jest Igor Połaniewicz. Za kierownictwo produkcji odpowiadał Ernest Małkiewicz. Producentem filmu jest Krystyna Doktorowicz (Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego).

51. edycja Lubuskiego Lata Filmowego odbywała się w terminie 26 czerwca – 3 lipca 2022.