Nasze etiudy na międzynarodowych festiwalach w lipcu

„Szukam” / fot. Aneta Bochnacka

Nasze filmy krótkometrażowe w lipcu będzie można zobaczyć m.in. w Niemczech, Estonii, Korei Południowej i w Macedonii Północnej.

Na początku miesiąca w niemieckim Detmold odbywa się 18. edycja International Short Film Festival Detmold. W programie festiwalu znalazły się „Okna” (2022) w reż. Julii Dziworskiej oraz „Na wieki” (2021) w reż. Aleksandry Kamińskiej.

„Uwięziona” (2021) w reż. Piotra Bielińskiego zobaczą widzowie 36. edycji Pärnu Film Festival (Estonia) oraz 12. edycji Prairie Pride Film Festival (Nebraska, USA).

„Noc za Dnia” (2021) w reż. Katarzyny Sikorskiej rywalizuje o nagrody w konkursie studenckim na albańskim KO:SH Film Festival. Wydarzenie odbywa się w mieście Korcza od 12 do 16 lipca.

Z kolei „Ostatnie dni lata” (2020) w reż. Klaudii Kęski zostaną zaprezentowane południowokoreańskiej publiczności podczas 17. edycji Busan Int'l Kids and Youth Film Festival. Film trafił do sekcji Finding Myself.

Natomiast na Beach Film Festival w Macedonii Północnej szansę na nagrody będą miały trzy filmy: „Swoboda” (2021) w reż. Joanny Różniak, „Na wieki” (2021) w reż. Aleksandry Kamińskiej i „Szukam” (2022) w reż. Karoliny Belki. 5. edycja festiwalu odbędzie się w mieście Ochryda w dniach 20-24 lipca 2022.