„Swoboda” Joanny Różniak nagrodzona na Beach Film Festival w Macedonii Północnej

Wyprodukowany w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego film „Swoboda” (2021) w reż. Joanny Różniak wraca z 5. edycji Beach Film Festival w Macedonii Północnej z nagrodą dla najlepszego krótkometrażowego filmu studenckiego. W tegorocznym jury zasiadali: Srdjan Dragojevic (Serbia), Caveh Zahedi (USA) i Fred Kelemen (Niemcy).

„Swoboda” rozgrywa się w nieodległej, dystopijnej przyszłości, gdzie obywatele buntują się przeciwko coraz bardziej opresyjnemu nacjonalistycznemu rządowi. Autorem zdjęć do filmu jest Łukasz Łatanik. Za kierownictwo produkcji odpowiadała Maria Kawalec. Producentem filmu jest Krystyna Doktorowicz.

Pełna lista laureatów: link

5. edycja Beach Film Festival odbywała się w mieście Ochryda w dniach 20-24 lipca br. O tamtejsze nagrody ubiegały się także etiudy: „Na wieki” (2021) w reż. Aleksandry Kamińskiej oraz „Szukam” (2022) w reż. Karoliny Belki.