„Niewolnik” Grzegorza Piekarskiego wyróżniony w Suwałkach

„Niewolnik” / fot. Antoni Grałek

Wyprodukowany w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego film „Niewolnik” (2021) w reż. Grzegorza Piekarskiego wraca z 2. edycji Festiwalu Filmowego „Wajda na Nowo” z wyróżnieniem. W tegorocznym jury zasiadali: Filip Marczewski (przewodniczący jury), Urszula Grabowska oraz Andrzej Pągowski. Wyróżnienie przyznano za „konsekwencję formalną, intrygujące kreacje aktorskie oraz precyzję i dbałość o dopełniającą się wzajemnie przestrzeń fabularną i wizualną”.

Autorem zdjęć do filmu „Niewolnik” jest Antoni Grałek. Za kierownictwo produkcji odpowiadali Natalia Pietsch, Maja Zaleska, Grzegorz Piekarski i Antoni Grałek. Opiekę pedagogiczną nad produkcją sprawowali prof. dr hab. Adam Sikora i prof. dr hab. Maciej Pieprzyca. Producentem filmu jest prof. UŚ dr hab. Krystyna Doktorowicz.

2. edycja Festiwalu Filmowego „Wajda na Nowo” odbywała się w dniach 18-20 sierpnia 2022 w Suwałkach.