„Ostatnie dni lata” Klaudii Kęski z Nagrodą Publiczności w Brnie

Wyprodukowany w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego film „Ostatnie dni lata” (2020) w reż. Klaudii Kęski wraca z 63. edycji International Short Film Festival BRNO16 z Nagrodą Publiczności.

Autorem zdjęć do filmu jest Kamil Małecki. Za kierownictwo produkcji odpowiadali: Stanisław Bryś, Aleksandra Gajdosz, Ewa Dubiel. Producentem filmu jest Krystyna Doktorowicz.

„Ostatnie dni lata” opowiadają o nastoletniej Tosi, która staje przed trudnym dylematem moralnym – wyborem pomiędzy sprawiedliwością, a ochroną bliskich.

63. edycja International Short Film Festival BRNO16 odbywała się w dniach 12-16 października 2022 roku. BRNO16 to jeden z najstarszych festiwali filmowych w Czechach, który odbywa się nieprzerwanie od 1960 roku. Jest to jednocześnie jeden z najstarszych festiwali filmów krótkometrażowych na świecie. BRNO16 prezentuje różnego rodzaju filmy krótkometrażowe.

Pełna lista laureatów: link