„Nie ma spokoju” Karola Ulmana z Nagrodą Jury Młodych na Kamera Akcja

Wyprodukowany w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego film „Nie ma spokoju” (2022) w reż. Karola Ulmana wraca z 13. edycji Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja w Łodzi z Nagrodą Jury Młodych. Skład Jury Młodych tworzą laureaci Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Tegoroczne Jury w składzie: Natasza Lazar, Gabriela Rybołowicz i Krzysztof Kusz przyznało nagrodę etiudzie „Nie ma spokoju” za „odważną eksplorację intrygującego konceptu, zachęcającego do rozważań nad etycznością połączenia technologii, natury i nas samych”.

Autorem zdjęć do filmu jest Maksymilian Plater. Za kierownictwo produkcji odpowiadała Karolina Zychowicz. Opiekę pedagogiczną nad produkcją sprawował prof. UŚ dr hab. Michał Rosa. Producentem filmu jest prof. UŚ dr hab. Krystyna Doktorowicz.

Pełna lista laureatów: link

13. edycja Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja odbywała się stacjonarnie w Łodzi w dniach 13-16 października 2022 roku.