Nasze filmy na 8. edycji Festiwalu Filmowego Spektrum w Świdnicy

Do 4 międzynarodowych konkursów Okiem Młodych 8. edycji Festiwalu Filmowego Spektrum zakwalifikowano 46 krótkich metraży z 15 krajów. Wśród nich są 3 etiudy wyprodukowane w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. 8. edycja Festiwalu Filmowego Spektrum odbywa się od 22 do 29 października 2022 w Świdnicy.

Nasze filmy w Konkursie Okiem Młodych – Fabuła:

• „Dygot” (2022), reżyseria: Joanna Różniak // zdjęcia: Łukasz Łatanik // kierownictwo produkcji: Jakub Lebiedziński

Nasze filmy w Konkursie Okiem Młodych – Dokument:

• „Joanna d’Arc” (2022), reżyseria: Aleksander Szamałek // zdjęcia: Aleksander Szamałek // kierownictwo produkcji: Maria Kawalec
  • „Okna” (2022), reżyseria: Julia Dziworska // zdjęcia: Julia Dziworska

Festiwal Filmowy Spektrum ma charakter międzynarodowy i stawia sobie za cel poszukiwanie nowych talentów i narracji filmowych. W ramach festiwalu prezentowanych jest 6 sekcji konkursowych dotyczących zarówno kina krótkometrażowego jak i pełnometrażowego.