„Dygot” Joanny Różniak z Nagrodą na Festiwalu Sztuki Kobiet Demakijaż

„Dygot” / fot. Łukasz Łatanik

Wyprodukowany w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego film „Dygot” (2022) w reż. Joanny Różniak wraca z 7. edycji Festiwalu Sztuki Kobiet – Demakijaż z Nagrodą w konkursie „Let’s Start the Revolution”. Nagrodę przyznało Jury w składzie: Nata Szada, Klaudia Folga, Daria Żwan i Weronika Modrzejewska-Rubin.

Autorem zdjęć do filmu „Dygot” jest Łukasz Łatanik. Za kierownictwo produkcji odpowiadał Jakub Lebiedziński. Opiekę pedagogiczną nad produkcją sprawował prof. UŚ dr hab. Michał Rosa. Producentem filmu jest prof. UŚ dr hab. Krystyna Doktorowicz.

7. edycja Festiwalu Sztuki Kobiet Demakijaż odbywała się w terminie 26-30 października 2022 w Lublinie. Projekcje konkursowe miały miejsce w sali czarnej Galerii Labirynt, w Salonie Syrena oraz w Piwnicy Labiryntu.