Spotkanie ze Stefanem Laudynem, dyrektorem Warszawskiego Festiwalu Filmowego

Zapraszamy na spotkanie ze Stefanem Laudynem – dyrektorem Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Spotkanie będzie mieć miejsce we wtorek, 8 listopada 2022 roku o godz. 13:00 w sali kinowej Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego przy ul. św. Pawła 3 w Katowicach.

Otwarte spotkanie dla studentów będzie dotyczyło tematu relacji między filmowcami a festiwalami filmowymi.

Stefan Laudyn jest Dyrektorem Warszawskiego Festiwalu Filmowego od 1991 roku. Założyciel Warszawskiej Fundacji Filmowej oraz współzałożyciel Alliance of Central and Eastern European Festivals, skupiającego najważniejsze festiwale filmowe Europy Środkowo-Wschodniej. Członek Europejskiej Akademii Filmowej.

Przypominamy, że w dniu 22 października 2022 roku w ramach 38. edycji Warszawskiego Festiwalu Filmowego odbył się panel dotyczący przyszłości szkół filmowych w Polsce. W spotkaniu wzięli udział wybitni specjaliści z zakresu edukacji filmowej. Naszym przedstawicielem była Dziekan Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego prof. UŚ dr hab. Krystyna Doktorowicz.

Zapis nagrania z panelu: link

Organizatorem panelu była Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Partnerami wydarzenia był Warszawski Festiwal Filmowy i Warszawska Szkoła Filmowa.