Nasze filmy wśród laureatów 15. Festiwalu Filmowego Offeliada

Wyprodukowane w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego filmy „Czas na bunt” (2022) w reż. Daniela Le Haia, „Uwięziona” (2021) w reż. Piotra Bielińskiego oraz „The Hero” (2021) w reż. Mileny Dutkowskiej wracają z 15. edycji Festiwalu Filmowego Offeliada w Gnieźnie z nagrodami i wyróżnieniami.

Wyróżnienia Jury Głównego otrzymały etiudy dokumentalne „Uwięziona” (2021) w reż. Piotra Bielińskiego oraz „Czas na bunt” (2022) w reż. Daniela Le Haia. Wyróżnienia przyznało Jury Główne w składzie: Leszek Dawid, Maria Wiernikowska oraz Daniel Rycharski.

„Uwięziona” w reż. Piotra Bielińskiego otrzymała także Nagrodę Krytyki Politycznej im. Stanisława Brzozowskiego za „szczególną wrażliwość społeczną dzieła filmowego”.

„The Hero” (2021) w reż. Mileny Dutkowskiej otrzymało Nagrodę „Ikar” Gnieźnieńskiego Klubu Fantastyki Fantasmagoria dla najlepszego filmu podejmującego tematykę fantasy lub science fiction oraz Nagrodę Główną "Hamlet" Jury Studenckiego przyznaną przez przedstawicieli gnieźnieńskich szkół wyższych.

Wśród laureatów festiwalu jest także film animowany „C`est la vie”, którego współreżyserem jest pracownik Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Wojciech Sankiewicz. „C`est la vie” otrzymało Stypendium im. Mikołaja Wojciechowskiego w wysokości 2000 zł dla obiecujących twórców filmowych oraz Wyróżnienie Jury Głównego.

15. edycja Festiwalu Filmowego Offeliada odbywała się w dniach 10-13 listopada 2022 roku w Gnieźnie.