Spotkanie autorskie z Jerzym Łukaszewiczem w ramach Akademickiego Tygodnia Książki

Zapraszamy na spotkanie autorskie „Misterium modułu czerni obrazu filmowego” z prodziekanem do spraw nauki i twórczości artystycznej w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Jerzym Łukaszewiczem, które odbędzie się w dniu 22 listopada 2022 o godz. 13:30 w Sali Konferencyjnej Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej przy ul. Bankowej 11a (parter). Spotkanie poprowadzi Maciej Kędziora - zastępca redaktora naczelnego portalu Filmawka, student II stopnia Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego. Spotkanie będzie dotyczyć książki "Zdarzenie – technika – sztuka: myślenie sztuki filmowej: obserwacje" autorstwa prof. dr hab. Jerzego Łukaszewicza. Książkę wydało Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego.

W dniach 21-25 listopada 2022 w salach CINiB-y odbywać się będzie Akademicki Tydzień Książki - impreza promująca naukę i literaturę naukową. Kluczowym elementem będzie cykl otwartych dla szerokiej publiczności panelów dyskusyjnych, w których wezmą udział autorzy książek wydanych w ostatnich miesiącach przez Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego. Debaty zostały zaplanowane według klucza problemowego – w ten sposób, aby do dyskusji na dany temat zaprosić specjalistów z różnych dziedzin. Historyk będzie więc dyskutował z artystą, a znawca literatury – z prawnikiem. Wśród poruszanych zagadnień znajdą się między innymi: perspektywy nowoczesnej edukacji, problematyka przemocy i nietolerancji czy zagadnienie oddziaływania sfery wizualnej na jednostkę. Program uzupełnią spotkania z autorami poczytnych i nagradzanych książek, wykład na temat pożytków i obowiązków wynikających z pisania książek, oraz cykl warsztatów o tematyce wydawniczej i bibliotekoznawczej dla uczniów szkół średnich.

Szczegółowy program wydarzenia: link