„Okna” Julii Dziworskiej zwycięzcą Fresh Form Film Festival

„Okna” / fot. Julia Dziworska

Wyprodukowany w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego film dokumentalny „Okna” (2022) w reż. Julii Dziworskiej wraca z 10. edycji konkursu amatorskich i półprofesjonalnych filmów krótkometrażowych Fresh Form Film Festival w Warszawie z nagrodą główną w kategorii „szkoły wyższe”. Nagrodę przyznało Jury w składzie: Józef Pawłowski, Renata Dobrowolska-Kryczek, Maciej Pieprzyca i Anna Gryszkówna.

„Okna” są kroniką zrealizowaną w czasie ścisłego lockdownu. To dokumentalny zapis, jak w czasie pandemii życie mieszkańców pewnego warszawskiego bloku wyglądało z perspektywy ich balkonów i okien. Autorką zdjęć do filmu jest Julia Dziworska. Opiekę pedagogiczną nad produkcją sprawował dr hab. Paweł Chorzępa. Producentem filmu jest prof. UŚ dr hab. Krystyna Doktorowicz. 10. edycja Fresh Form Film Festival odbyła się w dniu 18 listopada 2022 r. Organizatorem Fresh Form Film Festival jest 37 LO im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie.