„The Hero” Mileny Dutkowskiej z wyróżnieniem na Bana Film Festiwal

„The Hero” / fot. Igor Połaniewicz

Wyprodukowany w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego film „The Hero” (2021) w reż. Mileny Dutkowskiej wraca z 1. edycji Bana Film Festiwal w Pleszewie z wyróżnieniem. Laureatów festiwalu wskazała festiwalowa publiczność

„The Hero” opowiada o Cyprianie - 10-letnim sierocie, który marzy by zostać prawdziwym bohaterem. Autorem zdjęć do filmu jest Igor Połaniewicz. Za kierownictwo produkcji odpowiadał Ernest Małkiewicz. Opiekę pedagogiczną nad produkcją sprawował prof. dr hab. Filip Bajon. Producentem filmu jest prof. UŚ dr hab. Krystyna Doktorowicz.

1. edycja Bana Film Festiwal odbywała się w dniach 18-19 listopada 2022 r. w Zajezdni Kultury w Pleszewie. Festiwal miał charakter otwartego konkursu o zasięgu ogólnopolskim. Jego celem jest popularyzacja sztuki filmowej, wyróżnienie filmów o wysokich walorach artystycznych, a także promowanie twórczości niezależnej w tym twórczości lokalnych twórców.