Nasze filmy na 28. edycji Festiwalu Form Dokumentalnych NURT 2022

Do Konkursu Głównego 28. edycji Festiwalu Form Dokumentalnych NURT 2022 zakwalifikowano 36 filmów. Wśród nich są 2 etiudy dokumentalne wyprodukowane w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. 28. edycja Festiwalu Form Dokumentalnych NURT 2022 odbywa się w dniach 22-25 listopada 2022 w Kielcach.

Nasze filmy w Konkursie:

• „Czas na bunt” (2022), reżyseria: Daniel Le Hai // zdjęcia: Daniel Le Hai // kierownictwo produkcji: Filip Kantor
  • „Uwięziona” (2021) reżyseria: Piotr Bieliński // zdjęcia: Marek Kita, Jan Barszczewski // kierownictwo produkcji: Maja Krężel

W tym roku na kielecki festiwal nadesłano 151 form dokumentalnych. Filmy będą prezentowane w dziewięciu pokazach konkursowych. Organizatorem festiwalu NURT jest Kieleckie Centrum Kultury (KCK). Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym jest Krzysztof Miklaszewski – historyk sztuki i teatru, reżyser dokumentalista, wieloletni członek zespołu Cricot 2 Tadeusza Kantora.