Nasze filmy na 16. edycji Lubelskiego Festiwalu Filmowego

Do Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych 16. edycji Lubelskiego Festiwalu Filmowego zakwalifikowano 133 filmy krótkometrażowe z całego świata. Wśród nich są 4 etiudy wyprodukowane w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. 16. Lubelski Festiwal Filmowy odbywa się w dniach 18-26 listopada w Centrum Kultury w Lublinie.

Nasze filmy w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych:

• „Granica ostrożności” (2021), reżyseria: Piotr Michalak // zdjęcia: Piotr Michalak // kierownictwo produkcji: Ewa Dubiel, Tomasz Antkowiak
  • „Niewolnik” (2021), reżyseria: Grzegorz Piekarski // zdjęcia: Antoni Grałek // kierownictwo produkcji: Natalia Pietsch, Maja Zaleska, Grzegorz Piekarski, Antoni Grałek
  • „Uwięziona” (2021), reżyseria: Piotr Bieliński // zdjęcia: Marek Kita, Jan Barszczewski // kierownictwo produkcji: Maja Krężel
  • „Wczoraj było piękne niebo” (2022), reżyseria: Jędrzej Ziembiński // zdjęcia: Krzysztof Świderski // kierownictwo produkcji: Tomasz Antkowiak

Wśród filmów konkursowych znalazły się także film dokumentalny "Trochę raju" (2020) w reżyserii naszego absolwenta i wykładowcy – Andrzeja Cichockiego oraz filmy absolwentów: „Dalej jest dzień” (2020) w reżyserii Damiana Kocura i „We Have One Heart” (2020) w reżyserii Katarzyny Warzechy.

Lubelski Festiwal Filmowy to jeden z największych w Polsce festiwali kina niezależnego. W programie tegorocznej edycji znalazło się blisko 150 krótko i pełnometrażowych produkcji z całego świata. Hasłem przewodnim tegorocznego festiwalu jest wolność.