„Dygot” Joanny Różniak z Nagrodą Główną 31. MFF Euroshorts w Gdańsku

Wyprodukowany w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego film "Dygot" w reżyserii Joanny Różniak wraca z 31. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Euroshorts 2022 Młodzi Filmowcy z Nagrodą Główną - Nagrodą Prezydenta Miasta Gdańska. W Konkursie Międzynarodowym festiwalu brało udział 60 filmów krótkometrażowych z 23 krajów. Nagrodę główną 3000 zł ufundowaną przez Prezydenta Miasta Gdańska przyznało Jury pod przewodnictwem dr Moniki Bokiniec.

Autorem zdjęć do filmu "Dygot" jest Łukasz Łatanik. Za kierownictwo produkcji odpowiadał Jakub Lebiedziński. Opiekę pedagogiczną nad produkcją sprawował prof. UŚ dr hab. Michał Rosa. Producentem filmu jest prof. UŚ dr hab. Krystyna Doktorowicz.

31. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Euroshorts 2022 Młodzi Filmowcy odbywał się w dniach 28 listopada - 4 grudnia 2022 w Gdańsku. Festiwal posiada odznakę EFFE Label „Remarkable Arts Festival 2022-2023”.