Nasze filmy na 13. edycji Macau International Short Film Festival

W chińskim Makau trwa 13. edycja Macau International Short Film Festival. Wśród kilkudziesięciu tytułów wybranych z całego świata są 3 etiudy wyprodukowane w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Nasze filmy w Konkursie Międzynarodowym:

• „Dzieci i ryby” (2022), reżyseria: Gracjana Piechula // zdjęcia: Aleksandra Kamińska // kierownictwo produkcji: Julia Wasiak, Damazy Stasiak
  • „Noc za Dnia” (2021), reżyseria: Katarzyna Sikorska // zdjęcia: Arkadiusz Powałka // kierownictwo produkcji: Maria Kawalec
  • „Uwięziona” (2021) reżyseria: Piotr Bieliński // zdjęcia: Marek Kita, Jan Barszczewski // kierownictwo produkcji: Maja Krężel

Wśród krótkometrażowych fabuł znalazł się także film „Ceremonia” (2021) w reżyserii naszego absolwenta - Tadeusza Kabicza.

Macau International Short Film Festival odbywa się w chińskim Makau począwszy od 2010 roku. Festiwal podzielony jest na dwa konkursy: SHORTS - filmy krótkometrażowe w kategoriach Dokument, Fabuła i Animacja oraz VOLUME dla teledysków. 13. edycja Macau International Short Film Festival odbywa się w dniach 1-8 grudnia 2022.