Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego | kieslowski.pl

„Wyraj” Agnieszki Nowosielskiej z Wyróżnieniem Jury Amity Short Film Festival w Stambule

03.03.2022

Wyprodukowany w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego film "Wyraj" (2020) w reżyserii Agnieszki Nowosielskiej wraca z 5. edycji International Amity Short Film Festival w Stambule z Wyróżnieniem Specjalnym. Wyróżnienie przyznało Jury pod przewodnictwem Ebru Ceylan - scenarzystki i aktorki znanej m.in. z filmów: "Pewnego razu w Anatolii", "Zimowy sen", "Klimaty" w reż. Nuri Bilge Ceylana. W Jury zasiadali także Akzholtoy Bekbolotov, Hande Soral, Igor Ivanov Izi, Murat Tirpan.

Autorką zdjęć do filmu "Wyraj" jest Barbara Kaniewska. Za kierownictwo produkcji odpowiadała Małgorzata Miszczak. Opiekę pedagogiczną nad produkcją sprawowali prof. UŚ dr hab. Michał Rosa i mgr Tomasz Woźniczka. Producentem filmu jest prof. UŚ dr hab. Krystyna Doktorowicz.

5. edycja International Amity Short Film Festival odbywała się w dniach 22-25 grudnia 2022 r. w tureckim Stambule. Festiwal dzieli się z publicznością wszelkiego rodzaju formami filmowymi, które w bezpośredni lub pośredni sposób wskazują na związek między ludzkością a wszechświatem opartych na relacji przyjaźni. 5. edycja International Amity Short Film Festival poświęcona była pamięci cenionego tureckiego poety/piosenkarza Neşeta Ertaşa.